У понеділок, 9 жовтня, бюро В ПАРЄ затвердило термінові дебати щодо українського закону "Про освіту". Про це повідомляє кореспондент "Європейської правди".
Так, Парламентська асамблея Ради Європи на осінній сесії проведе термінові дебати щодо мовної статті українського закону "Про освіту", підтвердивши запит угорців та деяких інших депутатів.
При цьому керівний орган асамблеї мав обрати для дебатів одну з трьох тем – масові порушення прав людини в М’янмі, криза в Каталонії або українське мовне питання.
Парламент міг або обрати одну з тем, або відмовитися від термінових дебатів. Так, від обговорення каталонської кризи відмовилися, аби не загострювати конфлікт.
Зазначається, що українське питання також не змогли відразу схвалити, оскільки голоси розподілилися навпіл. Противники його розгляду аргументували, що необхідно дочекатися висновку Венеціанської комісії, однак з другого разу затвердили з мінімальною перевагою.
Відповідно резолюцію ПАРЄ розглядатиме в четвер, 12 жовтня, а хто буде доповідачем наразі невідомо.
Нагадаємо, 28 вересня в Україні набув чинності закон "Про освіту", який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.
Для того, щоб підтвердити відсутність порушень міжнародних зобов'язань, Міністерство закордонних справ України 28 вересня направило закон "Про освіту" на експертизу до Венеційської комісії.
Раніше міністри закордонних справ Болгарії, Греції, Румунії та Угорщини заявили, що занепокоєні прийняттям в Україні нового закону про освіту.