У ПАРЄ запросили термінові дебати щодо покарання винних у катастрофі MH17

24 Червня 2019, 13:04

У Парламентській асамблеї Ради Європи запропонували провести термінові дебати щодо покарання винних у катастрофі літака рейсу MH17 у Донецькій оласті в липні 2014 року, а також щодо несплати членських внесків Росією. Про це повідомляє прес-служба ПАРЄ у Twitter.

 

Зокрема, до Асамблеї надійшли два запити на термінові дебати. Першою темою стало: "Покласти край російському шантажу: прохання до країн-членів залучити Росію до відповідальності за несплату членських внесків".

 

Водночас другою темою стало : "Зобов'язання всіх держав забезпечити, щоб ті, хто збив рейс MH17, постали перед судом".

 

 

 

 

"Асамблея прийме рішення про те, що робити з цими проханнями, коли вона затвердить свою остаточний порядок денний сьогодні вранці", – наголошується повідомленні.

 

Нагадаємо, 19 червня Міжнародна спільна слідча група з розслідування катастрофи МН17 (JIT) оприлюднила імена чотирьох причетних до катастрофи літака Малайзійських авіаліній рейсу МН17. 

 

Це Леонід Харченко – українець, який воював на боці "ДНР", Сєргєй Дубінскій – полковник ГРУ Генерального штабу Збройних сил РФ; очільник "ГРУ ДНР", саме його вважають організатором бойового застосування установки; Алєг Пулатов – підполковник запасу російських ПДВ, причетний до перевезення "Бука", який займався організацією охорони району падіння уламків збитого літака; Ігарь Гіркін – відставний офіцер збройних сил РФ, колишній полковник ФСБ, активний учасник російської збройної агресії в Україні.

 

Згодом слідча група повідомила, що суд над підозрюваними відбудеться 9 березня 2020 року.  Крім того, прокуратура Нідерландів заявила, що видасть міжнародні ордери на арешт та оголосить у розшук чотирьох підозрюваних.

 

Раніше журналісти-розслідувачі із Bellingcat назвали імена причетних до збиття літака рейсу MH17 у Донецькій області в 2014 році.

 

Як повідомлялося, Спільна слідча група (JIT), яка займається розслідуванням аварії рейсу МН17 Malaysia Airlines у 2014 році, проведе у середу, 19 червня, прес-конференцію, на якій будуть названі імена осіб, які несуть відповідальність за катастрофу лайнера.

 

Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак  був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу "Бук", який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії.