У ПАРЄ закликали Росію припинити постачати зброю на Донбас

25 Квітня 2018, 20:01

Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, у якій закликала Росію припинити постачати зброю, боєприпаси та військових на Донбас. Відповідне рішення було ухвалене в середу, 25 квітня, після доповіді "Гуманітарні потреби та права внутрішньо переміщених осіб у Європі".

 

"Асамблея закликає російський уряд поважати права внутрішньо переміщених осіб (ВПО), зокрема утриматися від постачання зброї, боєприпасів та військового персоналу, що призводить до подальшого порушення міжнародного гуманітарного права та прав людини ВПО у відповідних районах конфліктів; надати доступ місіям міжнародних гуманітарних спостерігачів до відповідних зон конфліктів для аналізу гуманітарних потреб ВПО та надання гуманітарної допомоги", – йдеться в документі.

 

Водночас у ПАРЄ закликали Україну та РФ підтримувати проекти відновлення сімейних зв'язків товариств Червоного Хреста обох країн, забезпечити належний захист представникам МКЧХ та надати їм можливість доступу на території, що постраждали внаслідок конфлікту, для проведення слідства щодо зниклих людей; створити комісію для компенсації або повернення майна ВПО відповідно до судової практики ЄСПЛ; підтримувати та сприяти діяльності з розмінування на постраждалих унаслідок конфлікту територіях.

 

Крім того, у Асамблеї також закликали сторони утримуватися від будь-яких дій, які призведуть до подальшого внутрішнього переміщення людей і ускладнять гуманітарну ситуацію вимушених переселенців на порушення міжнародного гуманітарного права.

 

У резолюції вказується, що в Україні є 1,7 млн внутрішньо переміщених осіб, і наразі це найбільша кількість серед усіх країн Європи. Члени ЄС та Єврокомісія надали гуманітарну допомогу у розмірі 751,5 млн євро.

 

"Під час голосування за поправки до резолюції у сесійній залі ПАРЄ підтримали пропозицію української делегації замінити формулювання "війна в Україні" на "російська війна проти України". Загальна резолюція була прийнята 76 голосами. Проти виступив один депутат, утрималися – двоє", – зазначається в повідомленні.

 

Нагадаємо, 25 квітня Парламентська асамблея Ради Європи одноголосно прийняла резолюцію, у якій висловила підтримку протидії російській пропаганді на рівні Європейського союзу.