Про це в інтерв’ю газеті «Коммерсант – Украина» заявив співдоповідачка ПАРЄ Майліс Репс. Вона зазначила, що на січневій сесії тональність резолюції ПАРЄ щодо України зміниться на більш негативну, ніж це планувалось раніше.
«Швидше за все на січневій сесії не будуть прийняті крайні заходи дії на Україну. Зміниться мова резолюції, її тональність. Що стосується негативного сценарію, то побоювання пов'язані передусім з виборами до парламенту, що наближаються. Якщо виборче законодавство буде використано певним чином, то у вашої країни виникнуть дійсно серйозні проблеми», – сказала Репс.
Вона також зауважила, що в Україні існують інші проблеми, що вплинуть на думку ПАРЄ.
«Ще один варіант – якщо продовжиться політично мотивоване використання карного законодавства, якщо до нас поступатиме все більше доказів того, що судова система не є незалежною. А такі сигнали ми, на жаль, вже отримуємо. Отже, в січні буде лише інший тон звіту по Україні, але опісля півроку ситуація може змінитися.», – сказала Репс.
Водночас, співдоповідачка ПАРЄ Маріетта де Пурбе-Лундін запевнила, що Україна має шанси все змінити.
«У вас було багато років для того, щоб виконати зобов'язання, узяті при приєднанні до Ради Європи. У вас було більш ніж достатньо часу. Українська влада багато говорила на цю тему, а тепер прийшов час діяти… Мені все-таки здається, що українська влада чутлива до критики, що вони знайдуть можливість не зайти в ту безвихідь, з якої потім буде дуже складно вийти. Ми донесли до влади сигнал, що у України закінчується час. Думаю, влада нас зрозуміла.», – сказала Пурбе-Лундін.
Нагадаємо, 10 жовтня у Верховній Раді було зареєстровано проект Закону про вибори народних депутатів України (№9265-1), розроблений представниками більшості, зокрема, "регіоналом" Олександром Єфремовим.
Цей законопроект відрізняється від того, який надіслали на розгляд до Венеціанської комісії. Однак 2 листопада комітет Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування рекомендував прийняти в першому читанні саме цей законопроект.
Попередній висновок Венеціанської комісії було оприлюднено 14 вересня. Зокрема, зазначалося, що змішана система виборів – не найкращий варіант для України, оскільки в минулому вже приводила до спотворення волі виборців