Алла Лазарева власна кореспондентка «Тижня» у Парижі

У ПАРЄ сьогодні можуть порушити тему українських політв’язнів

9 Березня 2012, 09:02

Якщо  постійний комітет ПАРЄ, який також збирається у Парижі 9 березня, затвердить цю пропозицію до порядку денного наступної, весняної сесії міжнародної організації, обговорення матиме назву “Про ув’язнення політиків в Україні”.

Один з західних учасників засідання Бюро Асамблеї розповів на умовах анонімності, що голова української делегації Іван Попеску не був задоволений визначеною темою та намагався розширити її до “всіх українських в’язнів, не зосереджуючись спеціально на політиках”. Проте у порядку денному роботи постійного комітету ПАРЄ передбачено дебати саме про політиків.

Читайте також: Лист 5 міністрів закордонних справ щодо ситуації в Україні

Кілька днів тому в інтерв’ю Тижню голова групи Європейської політичної партії Лука Волонте пообіцяв, під час засідання постійного комітету, запропонувати українську тему до обговорення в Страсбурзі. “Рада Європи не може залишатися осторонь очевидних порушень зобов’язань, які взяла на себе Україна”, – заявив Тижню італійський депутат. Він наголосив: “Якщо український уряд хоче вийти зі складу Ради Європи, він мусить чітко про це сказати. Якщо ні — треба дотримуватися європейських стандартів. Політична помста є неприпустимою.”Ч

Читайте також: Лука Волонте про санкції щодо України

Засідання постійного комітету вестиме Жан-Клод Міньйон, голова Парламентської Асамблеї Ради Європи.