Українське суспільство і представники державних органів влади України усвідомили важливість боротьби з корупцією. Про це заявив доповідач Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Мішель Ніколетті (Італія, СОЦ) на брифінгу в середу в Києві.
«Після зустрічі з представниками деяких державних установ у мене склалося враження, що вони дуже серйозно ставляться до боротьби з корупцією», – сказав Ніколетті.
За його словами, боротьба з корупцією має проводитися на рівні конституційних змін, змін законодавства, а також шляхом створення відповідних органів по боротьбі з цим явищем.
«Ключове слово – реалізація процесу. Гарні речі написані на папері, тепер потрібні факти, конкретні дії, які можна представити суспільству і продемонструвати, що ці речі працюють», – підкреслив Ніколетті.
Доповідач зауважив, що, на його думку, в Україні у процесі боротьби з корупцією правильно використовується фактор прозорості і міжнародної співпраці.
Ніколетті зазначив, що у своєму звіті щодо ситуації з корупцією в Європі, який планується завершити наприкінці цього літа, буде наголошено на необхідності посилення міжнародної співпраці з Україною. Він повідомив, що у згаданому звіті будуть враховані дані досліджень в Україні, Іспанії та одній з країн Північної Європи, яка ще не була визначена.
Відповідаючи на запитання, Ніколетті сказав, що нині може складатися враження про збільшення випадків корупції, але це може бути пов'язано з підвищеною увагою до цієї проблеми.
Ніколетті також відзначив, що в українському суспільстві з'явилося розуміння, що корупція заважає розбудові нормальної демократичної держави.
Нагадаємо 1 жовтня в Україні розпочали роботу антикорупційні детективи.