У ПАРЄ оприлюднили звіт щодо України

25 Січня 2018, 21:12

У ПАРЄ оприлюднили звіт щодо України, у якому рекомендується, зокрема, виконати рекомендації Венеціанської комісії щодо закону України "Про освіту". Про це повідомляє Укрінформ.

 

«Асамблея вітає позитивні зміни і прогрес, досягнутий протягом звітного періоду в ряді країн… В Україні – амбітна програма реформ, прийнята після Революції Гідності, незважаючи на складні обставини, які є результатом російської агресії на сході України і незаконної анексії Криму», — йдеться у річному звіті Моніторингового комітету ПАРЄ, оприлюдненому у четвер, 25 січня.

 

У розділі того, що викликало занепокоєння щодо України вказано, що це посилення політичної риторики після подій Євромайдану і російської агресії на сході України, також поляризація роботи ЗМІ, недостатньо збалансоване співвідношення між офіційною мовою і мовами національних меншин в новому освітньому законі, корупція, яка підриває довіру суспільства до політичної і судової систем.

 

«Асамблея закликає українське керівництво в повному обсязі виконати рекомендації Венеціанської комісії щодо ЗУ "Про освіту"; підвищити темпи реформ з метою боротьби з повсюдною корупцією в країні і забезпечити, щоб ці реформи дали відчутні та конкретні результати», — вказано в документі.

 

Раніше у Парламентській асамблеї Ради Європи прийняли резолюцію щодо захист мов нацменшин в Європі, згадавши у доповіді український закон про освіту лише в пояснювальній записці.