У ПАРЄ обрали нового президента

22 Січня 2018, 13:27

У понеділок, 22 січня, новим президентом Парламентської асамблеї Ради Європи обрали італійця Мікеле Ніколетті. Про це повідомляє прес-служба ПАРЄ в Twitter.

 

"Вітаємо Мікеле Ніколетті з Італії, який тільки що був обраний 31-м президентом Асамблеї!", – йдеться в повідомленні.

 

 

Нагадаємо, 6 жовтня президент Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт добровільно подав у відставку

 

Раніше політична група Європейської народної партії у Парламентській асамблеї Ради Європи на зустрічі 28 червня більшістю голосів схвалила рішення про виключення зі свого складу президента асамблеї Педро Аграмунта.

 

Аграмунт у березні відвідав Сирію разом з делегацією російських депутатів. Російська делегація в ПАРЄ перебуває під санкціями, які були накладені на неї в квітні 2014 року через анексію Криму. Низка делегацій ПАРЄ, серед яких і українська, висловили обурення з приводу цього візиту Аграмунта в Сирію.

 

Недовіру чинному президентові висловили чотири з п'яти політичних груп ПАРЄ. Після критики на свою адресу Аграмунт вибачився за поїздку. За даними члена української делегації в ПАРЄ Ірини Геращенко, 28 квітня Аграмунт мав намір добровільно подати у відставку, однак він цього не зробив.

 

30 червня Аграмунт у своїй першій заяві після того, як в ПАРЄ ініціювали його відставку, заявив, що став "жертвою через своє бажання до діалогу" та що кампанію проти нього очолили українці.