У ПАРЄ Януковичу ще раз нагадали про утиски свободи в Україні

21 Червня 2011, 20:02

Тиждень публікує повний текст резолюції.

«Ми висловлюємо своє глибоке занепокоєння переслідуванням громадянського суспільства та політичних активістів секретними службами Республіки Україна.

Ми наголошуємо на потребі реформи служб безпеки, а особливо скасування права Служби безпеки України (СБУ) на проведення нормальних кримінальних розслідувань, про що йшлося у резолюції Асамблеї 1755 (2010).

Утримання під арештом великого числа опозиційних політиків, колишніх членів парламенту за фактично політичними звинуваченням є неприйнятним: минулі легальні політичні рішення, незалежно від їхньої якості, фактично криміналізовані. Розслідування політичних рішень є суто прерогативою парламенту.

У демократичному суспільстві уряд та опозиція мають вільно висловлювати свою думку як всередині країни, такі за її межами. Обмеження на подорожування, які накладено на велике число основних опозиційних фігур відповідно до сумнівних обвинувачень, є неприйнятним у справді демократичному суспільстві.

Поточне українське президентство у Комітеті міністрів покладає на Україну обов'язок показувати приклад у дотриманні найвищих стандартів. Якби так насправді було, провідні опозиційні політики на кшталт Юлії Тимошенко мали б бути вільні відвідати Страсбург для участі у сесії асамблеї.

Ми закликаємо доповідачів Моніторингового комітету зробити ці теми пріоритетними під час їхньоїго майбутнього візиту та відзвітувати перед Асамблеєю».

Як повідомлялось, 21 червня у Страсбурзі Віктор Янукович заявив, що як ніхто зацікавлений у тому, щоб імідж країни не страждав через заяви про політичні переслідування, зокрема екс-прем’єра Юлії Тимошенко..

17 червня Генпрокуратура не дозволила Юлії Тимошенко відвідати сесію ПАРЄ 21 червня. Того ж дня, Президент Віктор Янукович побажав Юлії Тимошенко довести свою невинність у суді. 

Нагадаємо, 21 червня стало відомо, що постійне представництво України при Раді Європи просило депутатів Парламентської Асамблеї Ради Європи не ставити незручних запитань президенту України Віктору Януковичу, який має виступити під час сесіє ПАРЄ.