У ПАР підтвердили виплату $10 млн посадовцю ФІФА

Акценти
31 Травня 2015, 18:40

Південноафриканські посадовці від футболу підтвердили, що вони заплатили 10 млн доларів футбольній асоціації КОНКАКАФ (Північна і Центральна Америка і країни Карибського басейну) на чолі з Джеком Уорнером, якому в числі інших керівників ФІФА висунуті обвинувачення у корупції. Про це повідомили ЗМІ.

Представники прокуратури США кажуть, що йдеться про хабар, який допоміг ПАР домогтися проведення у себе ЧС-2010. Проте президент Південноафриканської футбольної асоціації Денні Джордан спростовує це.

За словами представників влади ПАР, кошти призначалися для розвитку футболу в країнах Карибського регіону, де Джек Уорнер мав великий вплив.

27 травня швейцарська поліція заарештувала в Цюріху підозрюваних у справі про корупцію у ФІФА. ЗМІ повідомляли про арешт дев'яти осіб. Мін'юст США заявив, що за запитом американської влади були затримані семеро.

Прокуратура Швейцарії невдовзі після цих арештів заявила про початок власного кримінального провадження. У його рамках планується розслідувати обставини, за яких право проведення чемпіонатів світу з футболу 2018 і 2022 років отримали Росія і Катар відповідно.

Як відомо, Росія звинуватила США у втручанні у справи ФІФА.

Також зазначимо, німецькі політики ініціюють створення альтернативи ФІФА.

90