У Панамі затримали власників офшорної фірми Mossack Fonseca

10 Лютого 2017, 13:40

У Панамі затримали власників юридичної фірми Mossack Fonseca, яка стала центром офшорного скандалу, пов'язаного з витоком "панамського архіву". Про це повідомляє Die Süddeutsche Zeitung.

Видання з посиланням на генерального прокурора Панами Кеніа Порселло повідомляє, що Юрген Моссак і Рамон Фонсека звинувачуються в участі у корупційному скандалі в Латинській Америці. За версією слідчих, Моссак і Фонсека прикривають гроші, отримані з сумнівних джерел.

В офісі компанії проходять обшуки.

Також наголошується, що Mossack Fonseca бере участь в корупційному скандалі, так званому Lava Jato, куди також залучена будівельна група Odebrecht. Скандал включає в себе систематичний підкуп на великі суми грошей і складну мережу шахрайства, корупції та відмивання грошей.

Рамон Фонсека звинувачував президента Панами в отриманні хабарів від Odebrecht. Президент Панами Хуан Карлос Варела спростував ці звинувачення в офіційній заяві.

Нагадаємо, 3 квітня минулого року в розпорядженні найбільших світових ЗМІ опинилися мільйони документів, в яких вказується, що панамська компанія Mossack Fonseca допомагала клієнтам відмивати гроші, уникати санкцій і уникати сплати податків. У документах згадуються 72 нинішні або колишні керівники держав, а також високопоставлені чиновники, бізнесмени та діячі культури. Засновник Mossack Fonseca заявив, що компанія не причетна до протизаконної діяльності, і назвав публікацію матеріалів злочином.

Генеральна прокуратура Панами 5 квітня заявила про готовність почати розслідування випадків незаконного створення офшорних компаній, згаданих у "панамських документах".