У Пакистані заарештували майже 40 підозрюваних у вбивстві туристів, у тому числі трьох українців

Акценти
24 Червня 2013, 12:38

Всі арешти проведені в окрузі Діамер, де сталася трагедія. У спецоперації проти екстремістів беруть участь поліцейські, військові і співробітники спецслужб. Керує операцією заступник голови поліції області Гілгіт-Балтистан.

Нагадаємо, трагедія сталася на гірському курорті Фейрі-Мідоуз (Fairy Meadows).

Раніше повідомлялося, що від 10 до 12 озброєних осіб у формі працівників правоохоронних органів увійшли в готель, вивели туристів на вулицю і розстріляли. Потім посол України Володимир Лакомов повідомив, що трагедія сталася в наметовому таборі біля підніжжя гори, а не в готелі. Надходить суперечлива інформація про громадянство жертв. У понеділок, за даними Радіо Пакистану, фахівці Пакистанського інституту медичних наук в Ісламабаді завершили ідентифікацію особи всіх жертв. Вони повідомили, що вбиті двоє словаків, три українці, два громадянина КНР, один непалець, громадянин Литви і американець. В результаті атаки загинув також пакистанський гід.

Представник ісламістської терористичної угруповання "Джундуллах" заявив агентству Рейтер, що вбивство скоїли бойовики угруповання. Пізніше відповідальність за атаку взяло на себе рух "Техрік-і-Талібан Пакистан" (ТТП). Його представник заявив, що теракт здійснила "Джунуд уль-Хіфа" – одна з вхідних в ТТП угруповань. "Джундуллах" і ТТП тісно пов'язані між собою. 

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України створив міжвідомчий оперативний штаб для розслідування загибелі українських туристів у Пакистані. МЗС радить українцям утриматися від подорожей у цей регіон країни.

Позначки:
92