У Пакистані 10 осіб засудили до довічного ув’язнення через напад на активістку Малалу Юсафзай

30 Квітня 2015, 14:27

Суд у північно-західній частині Пакистану засудив до довічного ув’язнення 10 осіб через напад на активістку Малалу Юсафзай, яка висвітлювала жорстоке поводження талібів із місцевим населенням долини Сват. Про це повідомили міжнародні ЗМІ.

За даними пакистанської влади, серед засуджених немає головного підозрюваного, однак усі вони належать до пакистанських талібів.

За даними поліції, головним винуватцем замаху на підлітка-блогера Юсафзай є 23-річний бойовик Атулла Хан. Крім того, до списку засуджених не включили бойовиків, які безпосередньо зайшли в шкільний автобус і стріляли в Малалу. Пакистанські чиновники вважають, що наказ щодо вбивства активістки віддав лідер талібів Мулла Фазлулла.

Нагадаємо, в жовтні 2012 року бойовики атакували шкільний автобус, в якому перебувала тоді 15-річна активістка Малала Юсафзай, яка вела блог на сайті британської телерадіокорпорації ВВС, викриваючи талібів. Юсуфзай отримала важкі поранення в голову і шию. Двоє її однокласників також отримали вогнепальні поранення.

Зараз Юсафзаі проживає з родиною у Великобританії та продовжує правозахисну роботу.

В 2013 році вона стала лауреатом Міжнародної дитячої премії за внесок у розвиток світу та премії імені академіка Андрія Сахарова " За свободу думки", яку присуджує Європарламент.

В 2014 році активістка отримала Нобелівську премію миру.