У пакеті домовленостей по газу є пункт про модернізацію ЧФ РФ

22 Жовтня 2011, 13:17

За даними джерел «Дзеркала тижня. Україна», угода з модернізації ЧФ РФ – один з елементів обговорюваного Києвом і Москвою великого пакета домовленостей, які передбачають зниження ціни на газ для України.

Робота над угодою про модернізацію озброєння і техніки ЧФ триває давно. «Для росіян це одна з принципових угод, оскільки дозволяє зробити Севастополь відносно боєздатною військово-морською базою, де знаходилися б сучасні кораблі, в тому числі і класу «Містраль». У іншому випадку кораблі Чорноморського флоту, що базуються в Криму, перетворяться на іржаві руїни», – наголошується в статті Володимира Кравченка.

Співрозмовники видання розповідали, що позиція української сторони до останнього часу полягала в тому, щоб в угоді про оновлення військової техніки і озброєння були прописані не тільки механізм, процедура їх заміни, а й був зафіксований пункт обов'язкового узгодження з Україною заміни кораблів, літаків.

При цьому самі росіяни пропонували українській стороні, щоб технічне обслуговування цих російських кораблів проводили судноремонтні підприємства України, намагаючись таким чином добитися від українців згоди на якнайшвидше підписання документа.

«Севастополь здійснює сакральний вплив на уми російського керівництва, змушуючи чіплятися за військово-морську базу в Криму. Для росіян Севастополь не просто місто, а ностальгічний символ імперської величі Росії. І тому заради збереження бази та зміцнення її військового потенціалу Москва готова йти на поступки Києву. Адже угоди щодо Чорноморського флоту знову можна буде подати внутрішньому російському споживачеві як великий успіх російської дипломатії. Не кажучи вже про те, що будь-яке посилення позицій ЧФ Росії в Криму посилює і позиції Росії на півострові», – наголошується в статті.

Нагадаємо, наприкінці вересня після візиту президента Віктора Януковича до Росії прем’єр Микола Азаров заявив, що Україна та Росія домовилися про перегляд газових угод 2009 року.