У ОПОРІ повідомили про ризики через затягування з оголошенням результатів першого туру виборів в Україні

2 Квітня 2019, 11:37

Координатор громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська повідомила, що затягування з оголошенням результатів першого туру виборів президента України може негативно позначитися на можливості голосувати в другому турі виборців, які проживають не за місцем реєстрації. Про це вона заявила в ефірі "Громадського".

 

За її словами, бажано, щоб Центральна виборча комісія якомога швидше встановила остаточні результати першого туру.

 

"Тому що за фактом другого туру юридично не існує до завершення всіх процедур першого", – пояснила Айвазовська.

 

Водночас вона відзначила, що фактично для зміни місця тимчасового голосування може залишитися лише п'ять днів, хоча перед першим туром було 65 днів.

 

"А це 316 тисяч, з яких велика кількість переселенців, 24% громадян, що проживають не за місцем реєстрації, – всі вони просто не встигнуть бути включеними в процес", – додала Айвазовська.

 

Нагадаємо, згідно з остаточними результатами Національного екзит-полу в другий тур президентських виборів проходять Володимир Зеленський (30,6%) і Петро Порошенко (17,8%).

 

Центральна виборча комісія (ЦВК) України опрацювала 98,06% протоколів станом на 10:30 вівторка, 2 квітня. На виборах продовжують лідирувати Володимир Зеленський та Петро Порошенко. За інформацією ЦВК, на даний момент за Зеленського проголосували понад 5,5 мільйона виборців, за Порошенка – понад 2,9 млн.

 

Крім того, за результатами паралельного підрахунку голосів, який у день голосування провела громадянська мережа ОПОРА, у другий тур виходять Володимир Зеленський (30,1%) та Петро Порошенко (15,7%).

 

31 березня відбувся перший тур виборів президента України. Голосування тривало з 8 до 20 години. 

96