У ООН заявили, що на Донбасі найбільше мирних жителів гине від легкої та стрілецької зброї

19 Вересня 2018, 11:55

Організація Об'єднаних Націй повідомила, що на Донбасі за три місяці зафіксовано 105 жертв серед мирного населення, 50% з яких були спричинені обстрілами або вогнем із легких озброєнь. Про це йдеться у 23-й доповіді Верховного комісара ООН з прав людини, доповідь охоплює період з 16 травня до 15 серпня 2018 року.

 

Як зазначається, на Донбасі за три місяці загинули 12 мирних жителів, 93 – отримали поранення.

 

Наголошується, що за три місці кількість жертв внаслідок обстрілів і вогню з легкої зброї зросла на майже 30% порівняно з попередні три місяці (19 загиблих і 62 поранених).

 

"Більшість із цих інцидентів припала на період із середини травня до кінця червня. 50% жертв були спричинені обстрілами або вогнем із легких озброєнь, причому більшість з них була зафіксована на території, яка контролюється озброєними групами, і може бути спричинена діями уряду", – йдеться в доповіді.

 

Крім того, у ООН наголосили, що після 1 липня, коли набрало чинності "хлібне перемир’я", чисельність жертв серед цивільного населення значно скоротилася.

 

Нагадаємо, 10 вересня в Луганській області мешканець Станиці Луганської загинув унаслідок підриву на невідомому вибуховому пристрої, ймовірно, розтяжці.