У ООН назвали кількість кримчан, яких Росія призвала до армії з 2014 року

17 Вересня 2018, 10:10

Голова моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер повідомила, що з 2014 року в Збройні сили Росії призвали 12 тисяч кримчан. Про це вона заявила в інтерв’ю "Дзеркалу тижня".

 

"З 2014 року, згідно з офіційною статистикою, 12 тисяч кримчан призвали у збройні сили Росії", – йдеться в повідомленні.

 

Водночас Фрейзер зазначила, що за останні 10 місяців ситуація з дотриманням прав людини в окупованому Криму не змінилася.

 

"Ситуація з правами людини в Криму не змінилася. Ми продовжуємо фіксувати порушення прав людини і можемо констатувати, що жодних поліпшень за останні 10 місяців на півострові не відбулося. Ми аналізуємо ситуацію, виходячи з міжнародного права у сфері прав людини і через призму міжнародного гуманітарного права (МГП)", – наголосила вона.

 

За її словами, МГП накладає Росію як на державу-окупанта низку зобов'язань. Зокрема, не застосовувати свої закони і не нав'язувати своє громадянство; жителі окупованої території не повинні примусово призиватися в армію Російської Федерації.

 

"Держава-окупант не повинна переміщати затриманих і ув'язнених осіб з Криму на територію Російської Федерації. У реальності ж люди, затримані або засуджені до 2014 року, були переміщені на територію РФ для того, щоб постати перед судом або відбувати покарання", – додала Фрейзер.

 

Нагадаємо, у жовтні 2017 року Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест з приводу наміру Російської Федерації провести призов на військову службу на тимчасово окупованій території окупованого Криму. Наголошується, що Генеральна Асамблея ООН у Резолюції від грудня 2016 року «Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)», закликала Москву припинити практику примушування жителів окупованого Криму до служби у збройних силах. У дипломатичному відомстві підкреслили, що згідно з міжнародним гуманітарним правом, державі-окупанту забороняється примушувати осіб, які перебувають під захистом, служити в її збройних силах та вести пропаганду на користь добровільного вступу до армії.