У Сирії з 2013 року відбулося 39 хімічних атак, з них 33 приписуються сирійським урядовим військам. Про це заявили в середу, 12 вересня, слідчі ООН з прав людини.
Представники ООН наголосили, у шести випадках винних не вдалося з точністю встановити. Водночас вони наголосили, що відповідні атаки є військовими злочинами.
Крім того, як зазначається, сирійські урядові війська три рази застосовували заборонену хімічну зброю на основі хлору в підконтрольному повстанцям передмісті Дамаска і провінції Ідліб у 2018 році.
Як повідомлялося 10 вересня, за даними ЗМІ, президент Сирії Башар Асад затвердив використання газоподібного хлору в провінції Ідліб.
Нагадаємо, 4 вересня в Сирії військові літаки Росії відновили авіаудари по останній утримуваній повстанцями провінції Ідліб після 22-денної перерви. РФ підтримує президента Сирії Башара Асада, військові якого в цей час також завдають авіаударів і здійснюють обстріли.
6 вересня спецпредставник США по Сирії Джим Джеффрі повідомив, що Вашингтон має докази про підготовку хімічної атаки на сирійську провінцію Ідліб.
7 вересня президент РФ Владімір Путін та лідер Туреччини Реджеп Таїп Ердоган прибули в іранську столицю Тегеран, щоб взяти участь у переговорах по Сирії. Натомість російська та сирійська авіація відновила інтенсивне бомбардування у провінціях Ідліб і Хама на тлі спроб Дамаска витиснути сирійських повстанців з їхнього останнього оплоту після того, як російсько-ірансько-турецький саміт не зміг домовитись про перемир’я.
Додамо, 4 вересня президент США Дональд Трамп заявив, що РФ та Іран здійснять серйозну гуманітарну помилку в Сирії, якщо допустять наступ урядових сил на провінцію Ідліб.