У Офісі президента пояснили необхідність скорочення депутатів у Верховній Раді

16 Жовтня 2020, 11:31

У Офісі президента України вважають, що скорочення числа депутатів до 300 може суттєво підвищити ефективність державного управління. Тому про це вирішили запитати на всеукраїнському опитуванні. Про це у п'ятницю, 16 жовтня, повідомляє прес-служба ОП.

 

У заяві пояснили, що ще в серпні 2019 року президент ініціював законопроєкт про внесення змін до Конституції, яким пропонує зменшити кількість народних депутатів до трьохсот. Цей законопроєкт уже був попередньо схвалений ВР та проаналізований Конституційним Судом. Суд дійшов висновку про те, що ініціатива Зеленського відповідає вимогам Основного закону.

 

"Для реалізації цієї ініціативи потрібне фінальне голосування парламенту з результатом не менше 300 голосів «за». Це неможливо реалізувати силами виключно фракції партії «Слуга Народу», яка підтримує курс Володимира Зеленського. Саме тому Президент запропонував народу сказати своє слово та остаточно переконати політиків, що не варто чіплятися за більшу кількість мандатів у Верховній Раді. Кількість точно не дорівнює якості", – пишуть на сайті президента.

 

Нагадаємо, 13 жовтня президент Володимир Зеленський закликав українців прийти на місцеві вибори 25 жовтня та відповісти на "п'ять важливих для кожного питань". В Офісі президента заявили, що це опитування не матиме прямих юридичних наслідків. Своєю чергою, Комітет виборців України зазначив, що ініціатива Зеленського суперечить законодавству – оскільки відповідна процедура не передбачена Виборчим кодексом.