У Офісі Омбудсмана нагадали, як голосувати на місцевих виборах

21 Жовтня 2020, 13:40

У Офісі Омбудсмана нагадали, як  виборцю проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня. Про це 21 жовтня повідомляє пресслужба Офісу.

 

Виборці отримають декілька бюлетнів.

 

У виборчому бюлетені з виборів депутатів обласної, районної, районної у місті ради, а також депутатів міської, сільської, селищної (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) ради:

 

  • Виборець, визначивши місцеву організацію політичної партії, за яку він голосує, у порожньому квадраті навпроти назви цієї місцевої організації політичної партії робить позначку “плюс” (+) або іншу, що засвідчує його волевиявлення. При цьому позначку необхідно зробити лише в одному квадраті. Якщо в бюлетені будуть позначки навпроти більш як однієї політичної сили, він буде визнаний недійсним;
  • У квадраті із нанесеним трафаретом для написання номера кандидата виборець вписує порядковий номер кандидата в депутати, якого він підтримує. Виборчим кодексом України не встановлено вимог до варіантів трафаретного написання номера кандидата в депутати під час безпосереднього заповнення виборцем виборчого бюлетеня. Таким чином, виборець під час написання номера кандидата у квадраті з нанесеним трафаретом може вписати номер у форматі, що відрізняється від того, яким позначено порядкові номери кандидатів у бюлетені. У разі підтримки кандидата, порядковий номер якого відповідає одноцифровому числу, наприклад 6, виборець може у другому квадраті із нанесеним трафаретом вписати номер 6 або 06. Зазначення цифри "нуль" (0) перед позначенням номера кандидата в депутати не є обов’язковим. Виборчий бюлетень вважається дійсним незалежно від розміщення однієї цифри у квадраті із нанесеним трафаретом та проставлення перед нею цифри "нуль" (0).

 

У виборчому бюлетені з виборів депутатів міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців до 10 тисяч), сільського, селищного, міського голови виборець робить позначку “плюс” (+) або іншу, що засвідчує його волевиявлення, у квадраті напроти прізвища кандидата, за якого він голосує.

 

У Офісі наголошують, що виборець може голосувати лише за одну місцеву організацію політичної партії, одного кандидата в депутати, одного кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови.

 

"У разі якщо виборець, заповнюючи виборчий бюлетень, припустився помилки, він має право невідкладно звернутися з письмовою заявою до члена виборчої комісії, який видав йому виборчий бюлетень, з проханням видати йому інший виборчий бюлетень. Інший виборчий бюлетень видається тільки в обмін на неправильно заповнений і лише один раз. Повторна видача виборчого бюлетеня замість неправильно заповненого не допускається", – пишуть у повідомленні.

 

Нагадаємо, що лише 23% українців точно знають, як відбувається голосування за кандидатів у партійних списках на місцевих виборах. Зовсім не знають, як це відбувається 10,6% українців.