Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір повідомив, що рішення Верховного суду Росії, який підтримав вирок журналісту Роману Сущенку, "глибоко розчаровує". Про це в середу, 12 вересня, він написав у Twitter.
"Я вкотре закликаю (російську – Ред.) владу звільнити його (Сущенка – Ред.)", – йдеться в повідомленні.
Today’s decision by Supreme Court of #Russia to uphold the 12 year prison sentence for #Ukrainian journalist Roman Sushchenko with @UKRINFORM is deeply disappointing. I reiterate my call on authorities to release him. My previous statement: https://t.co/OODYGqOfhd
— OSCE media freedom (@OSCE_RFoM) 12 сентября 2018 г.
Водночас Дезір закликав Москву звільнити всіх незаконно засуджених українців.
"Я не припиняю закликати до звільнення Станіслава Асєєва у Донецьку, зняття обмежень щодо Миколи Семени у Криму та негайного звільнення Романа Сущенка, ув’язненого в Росії. Утримування у в'язниці Олега Сенцова також має бути негайно припинене", – наголосив Дезір на нараді ОБСЄ у Варшаві.
I have been repeatedly calling for the release of Stanislav Aseev in Donetsk, lifting of restrictions imposed on Mykola Semena in Crimea and immediate release of Roman Sushchenko imprisoned in Russia. Detention of Oleg Sensov must end immediately. #HDIM2018
— OSCE media freedom (@OSCE_RFoM) 12 сентября 2018 г.
Нагадаємо, 12 вересня Верховний суд Росії визнав законним рішення Московського міського суду про 12 років ув'язнення для Сущенка. У зв’язку з цим перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко заявила, що дане рішення теоретично відкриває шлях до процедури помилування і передачі Сущенка, але на практиці все залежить виключно від волі Владіміра Путіна. Своєю чергою, Сущенко заявив, що розраховує на обмін та пообіцяв родині що обов’язково повернеться.
Як повідомлялося, 4 червня у Москві суд оголосив вирок незаконно затриманому в Росії українському журналісту Роману Сущенку – він отримав 12 років позбавлення волі у колонії суворого режиму. Згодом Міністерство закордонних справ України висловило протест Росії через незаконний вирок українському журналісту Роману Сущенку.
Додамо, Сущенка, який прибув до Росії у приватних справах, члени Громадської спостережної комісії Москви виявили 2 жовтня 2016 року в московському СІЗО "Лефортово". ФСБ назвала Сущенка кадровим розвідником, який нібито збирав відомості про діяльність російських Збройних сил РФ. Московський міський суд неодноразово продовжував строк тримання Сущенка під вартою.
Федеральна служба безпеки Росії звинувачує журналіста Романа Сущенка в зборі інформації про вторгнення військ РФ в Україну. Його адвокат Марк Фейгін також зазначив, що російські спецслужби завершили розслідування справи. Він також повідомив, що українцю загрожує до 20 років позбавлення волі у РФ.