У ОБСЄ відреагували на вирок політв’язню Сущенку

4 Червня 2018, 20:59

Представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Арлем Дезір закликав Росію звільнити незаконно засудженого журналіста Романа Сущенка. Про це він заявив у понеділок, 4 червня.

 

"Журналіст – не злочинець. І працівники ЗМІ повинні виконувати свою роботу у безпечних умовах – без погроз, насильства та можливості бути ув’язненими", – повідомив Дезір.

 

Водночас він додав, що сподівається, що рішення ув’язнити Сущенка буде переглянуте.

 

 "Я вкотре закликаю російську владу звільнити журналіста із в’язниці", – наголосив представник ОБСЄ.

 

Як повідомлялося, 4 червня у Москві суд оголосив вирок незаконно затриманому в Росії українському журналісту Роману Сущенку – він отримав 12 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.  Згодом Міністерство закордонних справ України висловило протест Росії через незаконний вирок українському журналісту Роману Сущенку. 

 

Нагадаємо, 27 березня Московський міський суд на шість місяців продовжив арешт українському журналісту Роману Сущенку.

 

Додамо, Сущенка, який прибув до Росії у приватних справах, члени Громадської спостережної комісії Москви виявили 2 жовтня 2016 року в московському СІЗО "Лефортово". ФСБ назвала Сущенка кадровим розвідником, який нібито збирав відомості про діяльність російських Збройних сил РФ. Московський міський суд неодноразово продовжував строк тримання Сущенка під вартою.

 

Федеральна служба безпеки Росії звинувачує журналіста Романа Сущенка в зборі інформації про вторгнення військ РФ в Україну. Його адвокат Марк Фейгін також зазначив, що російські спецслужби завершили розслідування справи. Він також повідомив, що українцю загрожує до 20 років позбавлення волі у РФ.