У ОБСЄ повідомили, скільки бойовиків охороняли похорон Захарченка

4 Вересня 2018, 11:24

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала на "церемонії прощання" з загиблим ватажком самопроголошеної "Донецької народної республіки"  Олександром Захарченком близько сотні озброєних бойовиків. Про це йдеться у звіті СММ ОБСЄ.

 

"2 вересня спостерігачі бачили кілька тисяч осіб (чоловіків і жінок віком від 18 до 60 років), котрі зібралися навпроти театру опери і балету, розташованого на вул. Артема, 82. Вони прийшли на анонсовану "церемонію прощання" із загиблим Захарченком. Спостерігачі також зауважили, що на фасаді будівлі театру було прикріплено великий плакат із портретом Захарченка. На місці були присутні принаймні сто членів збройних формувань, деякі з яких були озброєні автоматами та пістолетами; вони охороняли місце події", – йдеться у документі.

 

Водночас на бульварі Пушкіна, де стався вибух, спостерігачі також бачили "щонайменше сто членів збройних формувань, деякі з яких були озброєні автоматами".

 

"За словами деяких із них, їхня присутність на бульварі Пушкіна пов’язана з проведенням "навчань із протидії терористичним актам", – додається у звіті.

 

Нагадаємо, 31 серпня у центрі окупованого Донецька ватажок "ДНР" Захарченко отримав смертельні поранення у результаті вибуху в кафе "Сепар" на вулиці Пушкіна. Бомба вибухнула поруч з кафе, де перебував Захарченко. Смерть терориста підтвердили в його "адміністрації". 

 

Пізніше у Службі безпеки України повідомили, що голову самопроголошеної "Донецької народної республіки" Олександра Захарченка могли вбити через кримінальні розборки у середовищі бойовиків або ліквідували російські спецслужби.

 

У Росії підтвердили загибель Захарченка в окупованому Донецьку та очікувано звинуватили Україну у його вбивстві. На вбивство ватажка "ДНР" уже відреагував Путін.