У Новосибірську тисячі мітингарів виступають проти цензури та на підтримку спектаклю “Тангейзер”

5 Квітня 2015, 15:13

У Новосибірську розпочався мітинг за свободу творчості, проти цензури та на підтримку спектаклю «Тангейзер». Про це інформують російські ЗМІ.

Судячи з опублікованих у соцмережах фотографіях, на площу Лєніна прийшли кілька тисяч осіб, ймовірно, не менше п’яти тисяч.

Планується, що учасники акції вимагатимуть відставки міністра культури Владіміра Мєдінского та нового директора новосибірської опери Владіміра Кехмана, а також доопрацювання статті КК про образу почуттів вірян.

Мітинг проходить перед Новосибірським театром опери й балету.

Відзначається, що співробітники театру навряд чи зможуть взяти участь в акції, так як новий директор Кехман уже призначив зібрання творчої частини колективу на ту ж годину.

Мерія узгодила мітинг за участі 2,5 тис. осіб.

Акція стане відповіддю «молитвенному стоянню», яке відбулося минулої неділі на цьому ж місці та було організоване новосибірським духовенством і «правими активістами» під лозунгом «Захистимо святині – врятуємо Росію!» проти «Тангейзера».

У кінці березня Владімір Кехман був призначений директором Новосибірського державного академічного театру опери й балету замість Боріса Мєздріча, якого звільнило міністерство культури після скандалу довкола постановки опери Ріхарда Вагнера «Тангейзер».

Оперу «Тангейзер» поставив режисер Тімофєй Кулябін.

«Тангейзер» йшов у Новосибірському театрі опері й балету з грудня 2014 року. Режисер переніс дію опери в сучасність, де лицар Генріх Тангейзер працює кінорежисером.

Митрополит новосибірський і Бердський Тіхон заявив, що в постановці не за призначенням використовується церковна символіка, що ображає почуття вірян.

Прокуратура порушила адміністративні справи стосовно Мєздріча і Кулябіна.

Суд припинив справи через відсутність складу злочину. Прокуратура оскаржила це рішення.

Кехман переглянув «Тангейзер» в запису й зняв п’єсу із репертуару. 

Читайте також: Російські блоги: від релігійного мракобісся в Новосибірську до з'їзду неонацистів у Петербурзі.