У Норвегії готові до посилення санкцій проти Росії – посол

17 Листопада 2014, 16:48

Норвегія готова підтримати посилення санкцій проти Росії в разі потреби. Про це повідомив посол Норвегії в Україні Йон Елведал Фредріксен.

«Доки ми не побачимо якихось позитивних змін у діях російської сторони, ми будемо продовжувати дію тих санкцій, які вже є…. На сьогодні, я думаю, що наш уряд буде відслідковувати ситуацію та ухвалить відповідне рішення, якщо це буде необхідно», – сказав Фредріксен.

Він зазначив, що введення санкцій залежатиме від ставлення РФ до України та міжнародного права.

"Ми реально оцінюємо дії Росії, а також дії української сторони тому, що Україна також має дотримуватися своїх зобов'язань", – зазначив дипломат.

Також він висловив сподівання, що потреби у посиленні санкцій не виникне, оскільки вони є небажаними ні для Норвегії, ні для ЄС.

Разом з тим, Фредріксен наголосив, що Норвегія послідовно та жорстко відстоює територіальну цілісність України.

«Коли ми побачили, що РФ прийняла рішення грубо порушити міжнародне право шляхом анексії Криму, наш уряд ухвалив рішення доєднатися до санкцій. Я хочу підкреслити, що це зробили не під впливом та тиском ЄС та США – це було добровільне та самостійне рішення нашого уряду, враховуючи нашу спільну точку зору на порушення міжнародного права», – підкреслив дипломат.

Як повідомлялося, раніше в МЗС Швеції заявили, що стурбовані провокаціями Росії, але готові в разі потреби захищати єдність та кордони своєї країни. 

Нагадаємо, на думку верховного представника ЄС із зовнішньої політики Федеріки Могеріні, санкції проти Росії є другорядними, а першочерговим завданням є проведення реформ в Україні.