У Нобелівському комітеті до 8 березня підготували відео про всіх жінок-лауреатів премії

8 Березня 2016, 13:15

Відеопрезентацію про 48 жінок-лауретів Нобелівської премії опублікували на її сторінці у мережі Facebook.

«Жінки, які змінили світ. Майстерність у літературі, новаторство у науці, відкриття, які рятують життя, та дії в інтересах миру і прав людини – досягнення жінок у всьому світі, які удостоєні Нобелівської премії», – написали в коментарі до відео.

Women who changed the world.

Women who changed the world. Literary mastery, pioneering science, life-saving discoveries and actions for peace and human rights – achievements of women around the world awarded the Nobel Prize. Learn more about the impactful work of these Laureates at Nobelprize.org.#InternationalWomensDay #WomensHistoryMonthPhotos: Ulla Montan, Alexander Mahmoud, Nobelprize.org. Music: Epidemic Sound.

Posted by Nobel Prize on Tuesday, March 8, 2016

Окрім того, у комітеті підготували інфографіку, яка показує періодичність нагород жінок. За увесь час жінок нагородили премією 49 разів і тільки один лауреат, Марія Склодовська-Кюрі, отримала премію в галузі хімії двічі – у 1903 та 1911 роках.

 

Як повідомлялося, лауреатом цьогорічної Нобелівської премії з літератури стала письменниця з Білорусі Світлана Алєксієвіч. Премія присуджена "за її поліфонічний текст, який став пам'ятником страждання і хоробрості нашого часу". 

67-річна Алексієвич відома своїми книгами "У війни не жіноче обличчя", "Цинкові хлопчики", "Чорнобильська молитва" і "Час секонд хенд".