У Нью-Йорку затримали понад 700 активістів руху “Захопи Уолл-Стріт”

2 Жовтня 2011, 10:02

Група учасників руху вийшла на проїжджу частину, де вже чергували поліцейські. Потім почалися арешти.

Представники поліції стверджують, що арешти демонстрантів відбулися після "після того, як їм багато разів було наказано залишатися в пішохідній зоні".

"Деякі послухалися і їх не чіпали. Решта продовжували йти по проїжджій частині, зчепивши руки. Вони й були заарештовані", – розповів поліцейський.

Деякі демонстранти розповідали, що поліцейські самі пустили їх на дорогу, і навіть якийсь час супроводжували. А потім почалися арешти.

Демонстранти вигукували гасла і тримали плакати, які звинувачували уряд у тому, що він "підтримує великі корпорації і не піклується про людей".

700 заарештованих – лише невелика частина з тих, хто бере участь в акції.

Активісти руху "Захопи Уолл-Стріт" стверджують, що вони представляють 99% населення США, яке протестує проти 1% багатих американців.

"Ми не хулігани і не анархісти, мені взагалі 48 років", – заявив один із демонстрантів.

Вони мали на меті зібрати не менше 20 тис осіб, перейти на Манхеттен 17 вересня і залишатися там "кілька місяців".

Учасники акції протестують проти "фінансового тероризму". Вони виступають проти банківських позик і скорочення бюджетних витрат на соціальну сферу.

Нагадаємо, у ході цієї акції протесту вже відбувалися зіткнення з поліцією. Так, у минулу п'ятницю, 30 вересня, близько 2 тис людей прийшли до центрального управління поліції Нью-Йорка, виступаючи проти арештів.

25 вересня було заарештовано близько 80 осіб. Їм пред'явили звинувачення, в основному, в порушенні громадського порядку і створенні перешкод дорожньому руху. Одну людину звинувачують у нападі на офіцера поліції.