У німецькому парламенті визначили офіційного захисника Тимошенко

19 Травня 2012, 09:16

Депутат Бундестаґу Еріка Штайнбах (ХДС) стала покровителькою Тимошенко у межах програми «Парламентарії захищають парламентаріїв». Ця програма німецького Бундестаґу існує з 2003 року для захисту закордонних політиків, яких переслідують або яким загрожують репресії.

Штайнбах, яка належить до керівництва урядової фракції ХДС/ХСС, відповідає в ній за питання прав людини та гуманітарної допомоги.

«На посаді прем'єр-міністра України вона (Юлія Тимошенко – Ред.) докладала усіх сил для реалізації цілей Помаранчевої революції, демократизації своєї країни, боротьби з поширеною корупцією та для наближення України до Європейського Союзу», – зазначила Штайбах в обґрунтуванні свого кроку 18 травня. За словами німецького депутата, «процес проти неї (Тимошенко – Ред.) та інших опозиційних політиків країни відбувся без дотримання міжнародних стандартів щодо чесного, прозорого та незалежного правосуддя».

Водночас, як повідомив Бундестаґ, депутат від Зелених Віола фон Крамон опікується колишнім міністром охорони довкілля Георгієм Філіпчуком. Його засудили у квітні 2012-го до трьох років позбавлення волі за зловживання службовим становищем.

Програма «Парламентарії захищають парламентаріїв» була створена у німецькому Бундестаґу 2003 року. В її межах отримали підтримку сотні закордонних парламентаріїв, правозахисників, журналістів та дисидентів. Серед них – курдська правозахисниця Лейла Зана, засуджена до 17 років позбавлення волі за те, що вона принесла присягу депутата курдською мовою, екс-кандидат у президенти Білорусі Андрій Санніков, лідер опозиції Малайзії Анвар Ібрагім, сирійський дисидент Ріад Сеїф, колумбійська сенатор Пієдад Кордоба, афганська депутат парламенту Малалай Йойя та багато інших.

Німецькі депутати-опікуни надають практичну правову допомогу, пишуть петиції до політичних керівників країни та посольств, порушують незручні теми під час переговорів. Програмою рекомендується домагатись справедливого судового процесу або бути спостерігачами у відповідних судах.