У Німеччині затримали екс-нардепа Крючкова

27 Квітня 2018, 19:47

У Німеччині затримали колишнього народного депутата Дмитра Крючкова, якого підозрюють у розкраданні коштів Запоріжжяобленерго. Про це повідомили у Національному антикорупційному бюро України у відповідь на запит програми Схеми.

 

"14 квітня на території Німеччини затримано голову правління ПрАТ "ХК "Енергомережа", якого підозрюють у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 та ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 364 КК України. Національне бюро готує пакет документів, необхідних для екстрадиції підозрюваного до України, який найближчим часом буде передано компетентним органам Німеччини", – йдеться в повідомленні.

 

Як повідомлялося, НАБУ розслідує справу про незаконну передачу права вимоги боргів за електроенергію від "Запоріжжяобленерго" до "Енергомережі".

 

У травні 2017 року Солом'янський районний суд Києва ухвалив рішення взяти під варту колишнього народного депутата Дмитра Крючкова. 

 

Нагадаємо, в липні 2015 року Міністерство внутрішніх справ відкрило кримінальне провадження за фактом розкрадання 950 млн грн службовими особами енергопостачальної компанії «Запоріжжяобленерго», 60,2% якої належить державі. У березні 2016 року суди арештували рахунки компанії «Енергомережа», головою правління якої є Крючков.

 

Учасники ринку неофіційно пов’язують його з віце-президентом УЄФА Григорієм Суркісом, представники якого входили до керівних органів компанії «Енергомережа».