У Німеччині засудили російського хакера Хелла

6 Серпня 2015, 08:12

5 серпня дільничний суд у місті Бонні виніс вирок у справі хакера Хелла, росіянина Сергія М., який живе у Німеччині. Про це повідомили журналісти із зали суду.

Його визнано винним у крадіжці особистих даних.

Хакера засудили до півтора року позбавлення волі умовно, а також до 400 годин громадських робіт. Зокрема, суд розглядав три епізоди: злам електронної пошти та блогу російського блогера Ігоря Петрова в 2007 році, а також дворазовий злам пошти і сторінки опозиціонера Олексія Навального в соцмережі Twitter в 2011 і 2012 роках. Прокурор просив засудити росіянина до двох років позбавлення волі.

У 2013 році в квартирі підозрюваного в Бонні провели обшук. Слідчі вилучили комп'ютер, на якому було виявлено кілька тисяч листів жертв хакера Хелла, у тому числі Олексія Навального і його дружини. Крім того, було знайдено блокнот із паролями від поштових скриньок з ім'ям Хелл, а також роздруківка підробленої копії паспорта Ігоря Петрова. Раніше німецька поліція встановила IP-адресу, з якої відправлялися листи, підписані ніком хакера Хелла. Він також належав Сергію М.

Читайте також: У Німеччині розповіли, хакери з яких країн найчастіше атакують Бундестаг

Засуджений раніше відмовляється визнавати свою провину і має намір оскаржувати вирок. За словами Сергія М., всі докази, що зберігалися у нього вдома, він збирав для власного захисту з відкритих джерел. «Люди в залі суду взагалі не розуміють, що таке Рунет. Цих Хеллів в інтернеті, мабуть, сотні тисяч», – заявив він після закінчення першого засідання в кінці липня. У той же час, представник обвинувачення Фолькхард Шрайбер висловив упевненість, що вища інстанція залишить вирок без зміни.

Нагадаємо, раніше кандидат на посаду президента США Хілларі Клінтон під час зустрічі з прихильниками в Айові звинуватила Росію і деякі інші країни у фінансуванні хакерських атак проти США.