У Німеччині закрили справу проти двох журналістів, підозрюваних у державній зраді

10 Серпня 2015, 16:00

Прокуратура Німеччини закрила справу проти двох німецьких журналістів, підозрюваній у державній зраді. Про це 10 серпня повідомили міжнародні ЗМІ.

Як повідомляється, раніше прокуратура розпочала розслідування проти засновника сайту Netzpolitik Маркуса Бекедаля та блогера Андре Майстера, які оприлюднили інформацію про фінансування німецьких спецслужб.

Зокрема, у лютому ресурс Netzpolitik повідомив, що внутрішня розвідка Німеччини просила збільшити фінансування для онлайн стеження. У квітні журналісти оприлюднили дані, за якими агентство планувало створити спецпідрозділ для нагляду за соцмережами.

Захист даних завжди був для німців актуальною темою через зловживання, завдані фашистською диктатурою і колишнім комуністичним режимом в Східній Німеччині. Крім того, чимало громадян обурили повідомлення про стеження Агенством нацбезпеки США за німецькими посадовцями.

Читайте також: Спецслужби США прослуховували телефони трьох німецьких канцлерів – WikiLeaks

Звинувачення, висунені проти Netzpolitik набули величезного політичного і суспільного резонансу, адже вони підняли питання про наступ влади на свободу слова. У Міністерстві юстиції вирішили, що журналісти не розголосили держтаємниці, а отже звинувачення у держраді є безпідставними, однак розслідування проти німецьких посадовців, які допустили витік інформації, триває. Крім того, минулого тижня міністр юстиції Хайко Маас звільнив з посади головного прокурора Харальда Ранге.

Разом з тим засновник Netzpolitik Бекедаль заявляє, що хотів би знати, чи стежили за ним впродовж трьох місяців розслідування.

«Ми сподіваємося, що спроби залякати нас і всіх інших журналістів, які висвітлюють діяльність спецслужб … припиняться», – зазначив він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Німеччині готують «найжорсткіший» антитерористичний закон в Європі, який передбачає кримінальну відповідальність за проходження військової підготовки в тренувальних таборах поза межами країни. Також стало відомо, що Франція дозволить спецслужбам стежити за громадянами, щоб запобігти тероризму.