У Німеччині політики закликали президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа не приймати поспішне рішення щодо удару у відповідь на хімічну атаку в сирійському місті Дума. Про це повідомляє видання Deutsche Welle.
Зокрема, німецькі політики порадили дочекатися результатів розслідування Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ).
Так, представник партії "зелених" Юрген Тріттін (Jürgen Trittin) закликав владу ФРН офіційно виступити проти військової відповіді на хіматаку у Східній Гуті.
"Тріттін порівняв нинішню ситуацію з війною в Іраку в 2003 році, коли Вашингтон почав операцію, припускаючи наявність у іракського президента Саддама Хусейна зброї масового знищення, але згодом подібні озброєння знайдені не були" – йдеться у повідомленні.
У свою чергу, лідер Вільної демократичної партії (ВДП) Крістіан Лінднер (Christian Lindner) зауважив, що не бачить чіткої стратегії Білого дому щодо Сирії.
"Постає питання про те, чи існує єдина точка зору в адміністрації Трампа", – сказав він в ефірі радіостанції Deutschlandfunk.
За словами лідера німецьких лібералів, можна лише сподіватися, що погрози Трампа є "свого роду тактикою ведення переговорів", яка полягає у "тиску на інших за допомогою часом ірраціональних і безвідповідальних твітів". Військовий удар не розрядить ситуацію в Сирії, а лише ще більше загострить її, наголосив Лінднер.
На думку Ліндера, військовий удар тільки загострить ситуацію в Сирії.
Також заступник фракції ВДП Александер Ламбсдорфф (Alexander Lambsdorff) відзначив, що заяви хазяїна Білого дому на адресу Росії викликають велику тривогу.
"Вражає, яку недостатню серйозність демонструє американський президент, який є головнокомандувачем найсильнішої армії світу", – підкреслив він у газеті Rheinische Post.
Водночас Ламбсдорфф вважає, що висловлювання Трампа слід сприймати серйозно.
"Сподіваюся, що військові з обох сторін ведуть діалог і не допустять прямої конфронтації США та Росії", – додав він.
Додається, що експерт із зовнішньої політики Християнсько-демократичного союзу Норберт Реттген (Norbert Röttgen) стверджує, що погрози Трампа щодо ракетного удару по Сирії також потрібно сприймати серйозно.
"На відміну від колишніх твітів президента США з погрозами на адресу КНДР, у даному випадку мова йде про попередження про військовий удар в конкретному контекстів..Однак найбільша небезпека полягає в тому, що в подібній ситуації події можуть розвиватися не так, як планується" – наголосив він.
Крім того, координатор трансатлантичної співпраці уряду ФРН Петер Байєр (Peter Beyer) підтримує можливу військову відповідь США на хіматаку в Думі.
"Вважаю правильним, що на застосування хімічної зброї слід реагувати військовим ударом", – заявив він в інтерв'ю газеті Südwest Presse.
Нагадаємо, 12 квітня Міністерство оборони Росії заявило, що сирійське місто Дума, яке постраждало від хімічної атаки, узяли під контроль війська Башара Асада, у місто були введені підрозділи російської військової поліції.
Додамо, що Велика Британія заявила, що готується до завдання ударів по Сирії, зокрема, у повну боєготовність приведено її літаки на військовій базі на Кіпрі. Розгортання авіації почалося на військово-повітряній базі Британії Акротірі на півдні острова. Відомо, що на авіабазі перебувають вісім винищувачів-бомбардувальників Panavia Tornado, оснащених крилатими ракетами.
Раніше прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей готова санкціонувати участь Лондона в ударі по Сирії без згоди парламенту. Мей не збирається затримувати президента США Дональда Трампа, тому має намір уникнути затримки, яка може бути викликана узгодженням цього питання в парламенті.
Також Мей під час телефонної розмови з президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом заявила, що Лондону необхідно більше доказів для військової відповіді на хімічну атаку у сирійському місті Дума.
Як повідомлялося, 8 квітня на лікарню сирійського міста Дума, яке розташоване у районі Східної Гути, впала так звана "хлорна бомба", від якої щонайменше 1000 цивільних постраждали від задухи та 150 загинули. Зокрема, відповідальність за хімічні напади приписують режиму Асада та його прибічниками, а саме Росії та Ірану. Так, міжнародна спільнота скликала екстрене засідання Радбезу ООН, щоб завадити наступним можливим атакам.