У Німеччині відреагували на заяву Ердогана про “притулок для терористів”

3 Листопада 2016, 21:31

Глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр відреагував на заяву президента Туреччини Реджепа Ердогана про те, що ФРН є притулком для "терористів".

Міністр наголосив, що Німеччина прагне мати "тісні та конструктивні відносини" з Туреччиною, проте не мовчатиме, коли йдеться про порушення прав людини та наступу на свободу слова.

"Це не означає, що ми не говоритимемо відверто, коли йдеться про загрозу свободі слова та думок. Ми цього не робили раніше, і зараз ми цього не робитимемо", – наголосив Штайнмаєр, повідомляє dpa.

Нагадаємо, раніше президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що на території Німеччина знайшли притулок терористи, які є ворогами Туреччини.

Нагадаємо, 15 липня у Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади.

У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тис. осіб отримали поранення. 

Ердоган звинуватив у спробі державного перевороту опозиційного ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена, що проживає в США. Прихильники Гюлена при цьому відкинули причетність до заколоту, назвавши звинувачення на свою адресу "вкрай безвідповідальними".

Крім того, згодом влада Туреччини назвала ім'я другого підозрюваного в організації держперевороту.