У Німеччині суттєво розширили повноваження розвідки

21 Жовтня 2016, 14:04

Депутати німецького бундестагу прийняли закон, яким значно розширить повноваження Федеральної розвідувальної служби Німеччини (BND).

Зокрема розширяться повноваження в питаннях обсягу прослуховуваннь. Тепер BND отримає право прослуховувати всі інтернет-канали і на всі 100 відсотків трафіку (раніше служба могла збирати інформацію, яка проходить тільки по одному з великих інтернет-каналів і тільки на 20 відсотків).

Крім того, до категорій легітимного прослуховування додали пошук "інших відомостей зовнішньополітичного значення або мають значення з точки зору політики безпеки".

На думку критиків закону, це дозволить прослуховувати практично будь-якого громадянина.

Тепер у категорію потенційно прослуховує також потраплять всі, кого "не можна однозначно ідентифікувати як громадян Німеччини". Закон також передбачає поділ спецслужби.

Так, зовнішній розвідці BND віддадуть функції спостереження за межами країни, а Федеральному відомству з охорони конституції (BfV) – право стежити за безпекою всередині держави.

З критикою нового законопроекту виступили юридичні та журналістські профспілки, представники міжнародних організацій.

"Право на відмову від дачі свідчень і редакційна таємниця – суттєві передумови для журналістській діяльності", – сказано у відкритому зверненні восьми журналістських організацій.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що міністерство внутрішніх справ Чехії створило спеціальний підрозділ для боротьби з "російською пропагандою" та іншими спробами іноземних держав впливати на думку жителів країни.