Німецькі слідчі не змогли до кінця довести ймовірне відмивання грошей Сергієм Курченком та Олексієм Азаровим.
Бенефіціарів офшорних компаній, через які виводилися гроші до Німеччини, за два роки так і не встановили. У складних фінансових операціях компаній групи СЄПЕК Сергія Курченка були задіяні десятки офшорних компаній. Через підставні фірми її гроші опинилися і в Німеччині. Наприкінці 2012 року олігарх купив мережу з понад ста газових автозаправок Sparschwein Gas. Партнером Курченка виступив син тогочасного прем'єр-міністра Миколи Азарова Олексій.
Після двох років слідства, за інформацією ЗМІ, можна констатувати провал зусиль німецької прокуратури у справі про відмивання коштів.
"У рамках міжнародної правової допомоги ми обмінялися інформацією з правоохоронними органами України і Австрії, а також Швейцарії та Нідерландів. Утім, це поки не дало конкретних результатів, які би дозволили говорити про достатні докази злочину", – повідомив у відповідь на запит слідчий прокуратури міста Ґера, який веде справу Курченка.
Не допоміг німцям і допит ключового свідка – колишнього топ-менеджера СЄПЕК Бориса Тимонькіна, який очікує у Німеччині на рішення про екстрадицію до України. Його звинувачують у банківських махінаціях на користь Курченка.
Нагадаємо, в Україні в березні щодо Курченка було складено повідомлення про підозру "як керівника злочинної організації, яка протягом 2013 року і початку 2014-го вчинила тяжкі та особливо тяжкі злочини у банківській галузі". За даними генпрокуратури, протягом цього періоду Курченко разом із очолюваним ним організованим злочинним угрупованням заволодів коштами Національного банку України, ПАТ АБ "Укргазбанк", ПАТ "Аграрний фонд", вкладників ПАТ "Брокбізнесбанк" та ПАТ "Реал Банк" на загальну суму 5,6 мільярдів гривень.
У травні 2014 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що компанії, які входять в холдинг Сергія Курченка СЄПЕК, за попередні два роки ввезли за фіктивними документами на територію України понад 5 млн тонн нафтопродуктів на суму 36 млрд грн.
Зараз Курченка оголошено в міжнародний розшук. За зверненням слідчого, погодженим з прокурором, судом щодо нього обрано запобіжний захід – тримання під вартою.