У Німеччині розпочалися слухання щодо будівництва “Північного потоку-2”

18 Липня 2017, 09:40

В Німеччині в понеділок, 17 липня, розпочалися слухання щодо будівництва газопроводу "Північний потік-2", які стануть частиною отримання ліцензії на реалізацію проекту. Про це повідомляє Ostsee-Zeitung.

На адресу гірничого управління в Штральзунд і Федерального відомства морського судноплавства та гідрографії надійшло понад 200 заяв. 

"За п'ять днів об'єднання, установи, галузеві відомства та зацікавлені громадяни можуть представляти свої аргументи та занепокоєння в усній формі", – відзначає видання.

Слухання проходять за закритими дверима.

Нагадаємо, що 26 червня тринадцять країн ЄС вирішили виступити проти "Північного потоку-2".

"Північний потік – 2" – це друга гілка трубопроводу по дну Балтійського моря від російського узбережжя до узбережжя Німеччини, який повинен подвоїть потужності діючого "Північного потоку", що дозволяє постачати газ в Європу в обхід українського транзиту.

У фінансуванні трубопроводу, який щорічно зможе транспортувати в Німеччину і країни Європи до 55 млрд кубометрів російського газу, беруть участь п'ять європейських компаній (французька Engie, австрійська OMV, британо-нідерландська Royal Dutch Shell і німецькі Uniper і Wintershall), які, зі слів еколога і активістки Євгєнії Чирикової, "з якоїсь загадкової причини належать "Газпрому".

Проти проекту активно виступають країни Балтії і Польща, серйозні питання залишаються і у Єврокомісії. Gрезидент України Петро Порошенко назвав "Північний потік-2" "інструментом російської енергетичної агресії" проти Києва і Брюсселя.