У Німеччині низка політиків розкритикувала заяву міністра закордонних справ Франка-Вальтера Штайнмаєра, який назвав навчання НАТО на Сході Європи контрпродуктивними й закликав до активнішого діалогу з Росією.
Так, голова фракції партії «Зелених» у Європейському парламенті Ребекка Гармс назвала критику міністра «безвідповідальним сигналом» на тлі відмови Кремля вивести озброєння й війська з Донбасу.
За її словами, після анексії Криму і початку війни на Донбасі дипломатія стосовно Росії, що ґрунтується на санкціях, стала спільним рішенням Ради ЄС, і той, хто, як Штайнмаєр, відсторонюється від цієї політики і критикує НАТО, той підриває засади стабільності Європейського союзу.
Так само й експерт фракції владної в Німеччині політичної сили ХДС/ХСС із зовнішньополітичних питань Юрґен Гардт наголосив, що основою зовнішньої політики Заходу щодо Росії має бути не лише готовність до діалогу, а й рішучість до того, щоб не послаблювати військового тиску.
Політик нагадав, що східноєвропейські члени НАТО відчувають загрозу через дії Росії – анексію Криму, розпалювання боїв на сході України, масштабне нарощування російського воєнного потенціалу й антизахідної пропаганди в цій країні.
Раніше Штайнмаєр, говорячи про навчання НАТО у Східній Європі, заявив, що зосереджувати всю увагу на воєнних аспектах і шукати вихід лише в «політиці залякування» Росії було б доленосною помилкою. За його словами, такі навчання контрпродуктивні для регіональної безпеки й лише погіршать відносини з Росією, й замість таких навчань союз НАТО мав би прагнути до відновлення діалогу з Москвою.
Як відомо, нещодавно в Польщі завершилися десятиденні багатонаціональні навчання НАТО «Анаконда-2016», що стали найбільшими в сучасній історії Польщі. 3 тисячі одиниць бойової техніки й 31 тисяча військових із 24 країн відпрацьовували відбиття прихованого нападу зі Сходу за умов відсутності офіційного оголошення війни.