Речник Федерального уряду Німеччини Штеффен Зайберт повідомив, що Берлін залишає відкритим питання, чи буде брати Бундесвер разом з союзниками участь у військовій відповіді в Сирії у разі, якщо режим сирійського президента Башара Асада застосує хімічну зброю у регіонах, контрольованих повстанцями. Про це він заявив у понеділок, 10 вересня.
Зайберт зауважив, що уряд ФРН з цього питання "контактує з партнерами та союзниками", зокрема із США. Він висловив занепокоєння, що в сирійській провінції Ідліб, яка контролюється опозиційними до президента Сирії збройними угрупованнями, можуть повторитися "жахливі картини", що вже мали місце в інших районах країни під час громадянської війни.
Однак Зайберт наголосив, що наразі в Сирії не виникла ситуація, за якої слід було б вже зараз ухвалювати рішення щодо можливої військової участі Бундесверу в конфлікті.
Водночас речник міністерства оборони ФРН наголосив, що йдеться про "дуже гіпотетичний випадок". Він зауважив, що військові хоч і аналізують можливі сценарії розвитку подій, проте це не означає, що ці події відбудуться. Речник відомства додав, що у будь-якому разі на участь Бундесверу у військовій операції у Сирії свою згоду повинен буде надати Бундестаг.
Крім того, Андреа Налес, лідер Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН), що входить до урядової коаліції, заявила, що її партія не підтримає участі Німеччини у бойових діях у Сирії "ані в уряді, ані в парламенті".
"Ми підтримуємо міністра закордонних справ у його намаганнях шляхом переговорів, серед інших з Туреччиною та Росією, запобігти гуманітарній катастрофі", – підкреслила Налес.
Своєю чергою, глава МЗС Гайко Маас запевнив, що уряд ФРН у цій ситуації керуватиметься Конституцією країни та нормами міжнародного права.
Як повідомлялося 10 вересня, за даними ЗМІ, міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн на тлі побоювань щодо загрози застосування хімічної зброї сирійським режимом у провінції Ідліб вивчає можливість залучення Бундесверу до ударів по армії Башара Асада.
Раніше стало відомо, що російська та сирійська авіація відновила інтенсивне бомбардування у провінціях Ідліб і Хама на тлі спроб Дамаска витиснути сирійських повстанців з їхнього останнього оплоту після того, як російсько-ірансько-турецький саміт не зміг домовитись про перемир’я.
Нагадаємо, 7 вересня президент РФ Владімір Путін та лідер Туреччини Реджеп Таїп Ердоган прибули в іранську столицю Тегеран, щоб взяти участь у переговорах по Сирії.
6 вересня спецпредставник США по Сирії Джим Джеффрі повідомив, що Вашингтон має докази про підготовку хімічної атаки на сирійську провінцію Ідліб.
Так, Рада безпеки ООН повідомила, що 7 вересня проведе засідання через ситуації в сирійській провінції Ідліб, по якій РФ та сили президента Сирії Башара Асада завдали авіаудари, унаслідок яких загинули 13 мирних жителів.
Своєю чергою, постійний представник США в ООН Ніккі Гейлі нагадала про неприпустимість використання хімічної зброї під час наступу на Ідліб. За її словами, якщо хімічна зброя буде використана, "ні для кого не секрет, хто саме її застосує".
4 вересня в Сирії військові літаки Росії відновили авіаудари по останній утримуваній повстанцями провінції Ідліб після 22-денної перерви. РФ підтримує президента Сирії Башара Асада, військові якого в цей час також завдають авіаударів і здійснюють обстріли.
Крім того, президент США Дональд Трамп заявив, що РФ та Іран здійснять серйозну гуманітарну помилку в Сирії, якщо допустять наступ урядових сил на провінцію Ідліб.