На розгляді німецького Федерального відомства в справах міграції та біженців є загалом 262 клопотання від турецьких військовослужбовців і дипломатів, які просять надати політичного притулку, повідомляють німецькі ЗМІ у суботу, 1 квітня.
Зазначається, що стосовно жодного з клопотань поки що рішення ухвалено.
За даними, відомство розробляє позицію щодо біженців з Туреччини, спираючись на оцінки міністерства закордонних справ Німеччини. Є підстави для висновків, що у Туреччині спостерігається систематичне переслідування осіб, яких вважають прихильниками руху ісламського проповідника Фетхуллаха Гюлена.
Як пишуть ЗМІ, саме на прибічників цього руху влада в Анкарі покладає відповідальність за спробу військового перевороту в липні 2016 року. Відтоді в Туреччині звільнили та заарештували тисячі військових, поліцейських, журналістів, дипломатів та викладачів.
- Читайте також: Ґюлен проти Ердогана: гібридний конфлікт?
Нагадаємо, 15 березня Німеччина пригрозила турецьким політикам забороною на в'їзд, якщо ті матимуть намір проводити агітацію на підтримку референдуму щодо конституційних змін в Туреччині.
Як повідомлялося, 3 березня Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган звинуватив Німеччину в «підтримці тероризму». Він назвав затриманого журналіста Деніза Юсела «агентом Німеччини».
28 лютого у Туреччині за пропаганду тероризму затримали німецького журналіста Деніза Юсела, якого звинувачують у публікації матеріалів з електронної пошти міністра Туреччини, зламаної у грудні 2016 року WikiLeaks. Після того взаємини між Анкарою і Берліном погіршилися. Тоді дії турецької влади викликали різку негативну реакцію в Берліні, такі рішення канцлер Німеччини Ангела Меркель назвала «сумним і прикрим».