У Німеччині почався суд над чиновниками, яких підозрюють в отриманні хабарів від Фірташа

24 Листопада 2016, 17:38

У четвер, 24 листопада, у Німеччині розпочався суд над чиновниками, яких підозрюють в отриманні хабарів від бізнесмена Дмитра Фірташа.

Близько півмільйона євро готівкою, за інформацією німецьких ЗМІ, було передано відомій в ділових колах Австрії "приватному детективу" Ніні Вилкенинг. Остання повинна була встановити неформальний канал комунікації з ФБР і роздобути інформацію, яка поширюється про Фірташа правоохоронними каналами. Її спільником був 60-річний головний комісар Земельної кримінальної поліції землі Мекленбург-Передня Померанія Хайнц-Петер Г.

Обвинуваченим загрожує до десяти років ув'язнення.

"Поки суд лише з'ясовує формальні юридичні питання, залучення свідків буде на більш пізній стадії процесу", – зазначив прес-секретар суду.

Нагадаємо, раніше німецькі ЗМІ повідомили, що в Австрії олігарх з України Дмитро Фірташ через колишню агента Міністерства держбезпеки НДР «Штазі»Хрістіну В. з позивним «Ніна» перерахував гроші для підкупу німецьких і австрійських посадових осіб у сфері безпеки, щоб вони роздобули йому документи ФБР, які допомогли б уникнути видачі Сполученим Штатам Америки.