У Німеччині після скандалу звільнили керівника контррозвідки

19 Вересня 2018, 09:10

У Німеччині звільнили керівника Федерального відомства із охорони конституції Ганса-Георга Маасена, якого звинувачують в незаконній передачі інформації ультраправій партії "Альтернатива для Німеччини". Про це 18 вересня повідомляється на сайті німецького уряду.

 

Відповідне рішення було ухвалене на зустрічі керівників партій "великої коаліції" – лідера Християнсько-демократичного союзу (ХДС), канцлера ФРН Анґели Меркель, голови Християнсько-соціального союзу (ХСС), міністра внутрішніх справ Німеччини Горста Зеегофера, а також лідера Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) Андреи Налес.

 

Як зазначається, Маасен перейде на роботу в Міністерство внутрішніх справ, у якому обійме посаду держсекретаря.

 

Маасена звинувачували в неправомірної передачі парламентській фракції правопопулістської партії "Альтернатива для Німеччини" інформації з неопублікованого звіту очолюваної ним спецслужби. Йшлося про кількість передбачуваних ісламістів і бюджет Федерального відомства з охорони конституції.

 

Політика також критикували через заяву про "недоведену справжність" відеозапису з Хемніца, де кілька німців женуться за темношкірими іноземцями. Він стверджував, що мова йде про "цілеспрямовану дезінформацію, щоб відвернути громадськість від вбивства в Хемніці".

 

Як повідомлялося 17 вересня. за даними ЗМІ, канцлер Німеччини Ангела Меркель вирішила звільнити голову внутрішньої розвідки Німеччини Ганса-Георга Маасена.