У Німеччині лідери трьох партій підписали коаліційну угоду

12 Березня 2018, 17:41

У Німеччині лідери Християнсько-демократичного союзу (ХДС), Християнсько-соціального Союзу (ХСС) та Соціал-демократична партії (СДПН) підписали коаліційну угоду. Про це в понеділок, 12 березня, пише видання Spiegel.

 

Як зазначається, документ складається зі 177 сторінок. Так, угоду підписали канцлер Німеччини та очільниця ХДС Ангела Меркель, голова ХСС Горст Зеєгофер, а також тимчасовий виконувач обов'язків голови СДПН Олаф Шольц.

 

Водночас Меркель заявила, що одним із центральних пунктів угоди є внутрішня безпека.

 

"З одного боку, уряд повинен сприяти інтеграції, але, з іншого – має гарантувати здатну діяти державу, щоб дотримувалися закон та порядок", – зазначила вона.

 

Крім того, згідно з повідомленням, Меркель хоче досягти швидкого прогресу у реформуванні єврозони, забезпечити належну охорону зовнішніх кордонів ЄС та підтримати нові ініціативу, спрямовані на боротьбу з безробіттям молоді.

 

Нагадаємо, 4 березня в Німеччині соціал-демократи дали згоду на створення "великої коаліції" з блоком канцлерки Ангели Меркель ХДС/ХСС. "За" створення "великої коаліції" проголосували 66 відсотків членів партії.

 

Рішення соціал-демократів відкриває шлях для створення нового уряду Німеччини, що почне діяти в середині березня.