У Німеччині легалізували евтаназію

26 Червня 2010, 14:11

Рішенням суду легалізувано лише пасивну форму евтаназії, тобто відключення медичних систем.

Апеляційний суд Німеччини ухвалив, що відключення від апаратів, які підтримують життя вмираючих хворих, при їхній особистій згоді, не є карним злочином.

Зокрема, Федеральний суд Карлсруэ виправдав адвоката, який порекомендував жінці відключити систему, що підтримує життя її вмираючої матері.

Раніше сама хвора висловлювалася проти того, щоб її життя підтримувалося штучно.

До Федерального суду адвокат звернувся після того, як суд першої інстанції засудив його до дев’яти місяців ув’язнення умовно.

Літня німка впала в кому в 2002 році, в якій перебувала протягом п’яти років, коли її дочка відключила медичну систему, що живив організм хворої.

Лікарі знову підключили систему, проте через два тижні у хворої остаточно відмовило серце і вона померла.

За словами міністра юстиції Німеччини Сабіны Лейтхессен-Шнаренбергер, рішення суду внесло ясність у справи, що стосуються смертельно хворих пацієнтів.

Проте, як підкреслює видання Spiegel, це рішення не розповсюджується на активну евтаназію, яка кваліфікується як злочин і карається позбавленням волі строком до 5 років.

Легалізовано лише відключення пристроїв що штучно підтримують життя смертельно хворих, і тільки у тому випадку, якщо вони чітко дали на це свою згоду.