У Німеччині хочуть запровадити сієсту

18 Липня 2011, 12:17

«Розумні підприємці знають, як важливі перерви для збереження працездатності, творчості та мотивації співробітників», – заявив голова Федеральної спілки середнього бізнесу Маріо Охофен.

За його словами, в США та Японії «сієста на робочому місці давно себе виправдала». Крім того, хороші умови праці роблять компанію привабливішою для фахівців, вважає Охофен.

Ідею підтримають організації, що займаються медичним страхуванням.

Представник страхової компанії Barmer GEK Урсула Маршаль стверджує, що після обіду людям, як правило, хочеться спати, а не працювати. Тому 15-хвилинний сон може бути таким же корисним, як і прогулянка на свіжому повітрі. Головне – щоб співробітники взагалі мали час на перерву.

Схожі думки лунають від німецьких профспілок. Член правління Федерації профспілок ФРН Анелі Бунтенбах зазначає:

«Хоча сієста в південноєвропейських країнах більше не є чимось саме собою зрозумілим, бо люди працюють у приміщеннях з кондиціонерами, вона в будь-якому разі корисна для здоров’я».

За словами Бунтенбах, сон по обіді знижує ризик інфаркту та надає енергії.

Німецькі ЗМІ цитують професора біопсихології Юрґена Цулея з університету Регенсбурга: «Обідній відпочинок припадає на час, коли в людей найнижча продуктивність праці й велика вірогідність помилок у роботі».

На думку експерта, сон покращує пам’ять та піднімає настрій.

Головне, зазначає Цулей, спати на роботі не довше 30 хвилин, інакше – «позитивний ефект стає негативним», а решту дня «можна забути».

Водночас мер північноіталійського міста Кремено (регіон Ломбардія) видав розпорядження, згідно з яким в місті запроваджується щоденна сієста та заборона її переривання.

Таким чином новообраний мер вирішив дві проблеми: перевтома працівників та галас посеред дня. Раніше заборона галасувати діяла тільки вночі. Відтепер заборона порушувати тишу триватиме не тільки з 20.00 до 9.00, але й з 13.00 до 15.00.