У Німеччині блок Меркель може розпастися – ЗМІ

14 Червня 2018, 15:54

Баварський Християнсько-соціальний союз, союзник канцлера Німеччини Ангели Меркель, планує вийти з парламентського блоку з Християнсько-демократичним союзом. Про це повідомив один з провідних депутатів від баварської ХСС газеті Augsburger Allgemeine.

 

"Для спільної фракції нам може бути дуже тісно. Ми не далеко від розпаду", – наголосив він.

 

Як зазначається, 14 червня в блоці Меркель поглибились розбіжності щодо міграційної політики, які загрожують затяжною політичною кризою. Так, основна суперечка між міністром внутрішніх справ Горстом Зеєгофером та Меркель полягає в тому, що глава МЗС, який одночасно очолює ХСС, вимагає дозволу для прикордонних земель відмовляти шукачам притулку, якщо вони зареєструвалися в іншій державі ЄС або якщо у Німеччині їм вже було відмовлено в притулку.

 

У свою чергу,згідно з повідомленням, Меркель прагне уникнути односторонніх кроків Берліну, які можуть роздратувати інші країни-члени ЄС та ще більше послабити зусилля, спрямовані на спільну міграційну політику для всього ЄС.

 

Водночас голова баварського уряду від ХСС Маркус Зьодер заявив, що партія не піде на жодні "напівзаходи". Крім того, очільник МВС Зеєгофер виставив Меркель ультиматум: "якщо канцлер не пристане на жорсткіше відсіювання мігрантів, він почне втілювати ці кроки в односторонньому порядку".

 

Нагадаємо, 24 вересня у Німеччині відбулися парламентські вибори. За результатами перемогу здобув Блок Християнсько-демократичного союзу (Ангела Меркель) і Християнсько-соціального союзу (Хорст Зеєхофер) отримавши 32,9% голосів (246 місць), хоча цей показник значно нижчий, ніж у 2013 році.