У Нідерландах змінили спосіб підрахунку голосів на виборах через можливі кібератаки

2 Лютого 2017, 09:58

На парламентських виборах в Нідерландах, які відбудуться 15 березня, підрахунок голосів планується вести тільки вручну. Про це заявив міністр внутрішніх справ країни Роналд Пластерк, передає DW

Через побоювання перед хакерськими атаками з боку зарубіжних країн влада має намір виключити з процесу підрахунку комп'ютери. Програмне забезпечення є дуже вразливим перед можливими маніпуляціями.

Після ручної обробки бюлетенів результати з кожної виборчої дільниці будуть особисто доставлені в регіональну виборчу комісію. Комп'ютери використовуватися будуть, проте вже на більш високому рівні – під час обробки даних центральними філіями виборчкому.

Нагадаємо, центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. Через це США вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на втручання Росії у вибори у США та утиски американських дипломатів в Москві.