У Нідерландах поліцейські застосували силу проти турків-мітингувальників

12 Березня 2017, 15:37

Влада Нідерландів вирішила вислати турецького міністра у справах сім'ї Фатму Бетуль Саян Каю, так як її візит загрожував громадській безпеці на тлі загострення голландсько-турецьких відносин. Про це повідомляє BBC.

Кілька сотень прихильників президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана провели акцію протесту біля турецького консульства в Роттердамі. Вночі місцева влада застосувала кінну поліцію і водомети, щоб розігнати натовп і припинити мітинг.

Мітингувальники закидали поліцейських камінням і пляшками у відповідь.

Учасники протесту зібралися біля консульства після того, як влада Нідерландів не дозволила двом турецьким міністрам зустрітися зі своїми громадянами у Роттердамі. Це голова МЗС Туреччини Мевлюта Чавушоглу, а також міністр у справах сім'ї та соціальної політики Туреччини Фатіма Бетюль Саяма Кайя.

Заборонити турецьким політикам проводити зустріч із виборцями через вибори 15 березня до парламенту Нідерландів. На них може перемогти Партія свободи Герта Вілдерса, який закликав "зупинити іслам" і "зробити Голландію величною знову".

Пан Чавушоглу збирався переконати турецьких громадян, які живуть у Нідерландах підтримати зміни до конституції країни, що значно розширюють повноваження президента. Референдум призначили на 16 квітня. У Нідерландах живуть майже 400 тисяч вихідців із Туреччини.

Раніше влада Австрії, Німеччини та Швейцарії заборонили виступи турецьких офіційних осіб перед своїми співвітчизниками, які проживають у цих країнах. У суботу поліція Нідерландів не пропустила Фатіму Кайю у турецьке консульство в Роттердамі.

Як передає турецьке агентство CNN Turk, автомобільний кортеж турецького міністра заблокували на кордоні з Німеччиною, звідки Фатіма Кайя планувала приїхати у Нідерланди. Однак голландське інформагентство NOS News показало відеозапис, де вже на території Роттердама нідерландська поліція не дозволяє турецькому міністру пройти до консульства. Пані Кайя заявила про поїздку в Нідерланди через те, що голландська влада не дала дозволу на посадку літака міністра закордонних справ Туреччини Мевлюти Чавушоглу. Він планував відвідати мітинг турецької громади в Роттердамі. Пізно ввечері в суботу Фатіма Кайя написала у Twitter, що їй довелося виїхати з Голландії до Німеччини.

Нагадаємо, 16 квітня в Туреччині відбудеться референдум щодо конституційних змін, завдяки яким країна може перетворитися на президентську республіку. За це і агітують зараз члени турецького уряду в країнах, де проживає багато їх співвітчизників, які мають право голосу.

Також агітаційні зустрічі було скасовано в німецьких містах Гамбурзі, Гаггенау та Кельні. Турецька сторона висловила своє обурення.