Після підрахунку 90% голосів партія Рютте отримує в нижній палаті парламенту 41 місце з 150, а її суперникові – лівоцентристської Партії праці під керівництвом Дідерік Самсома – дістається 39 місць. Водночас Партія свободи націоналіста Герта Вілдерса зазнала серйозних втрат.
Згідно з результатами екзит-полів, Герта Вілдерса, чиї ідеї, здавалося, набирали популярність в країні, втратила майже половину своїх місць в парламенті – з 24 місць у парламенті їй може залишитися не більше 13. Очікується, що на четвертому місці за кількістю місць у парламенті опиняться соціалісти – їм пророкують 15 крісел.
Рютте заявив, що 13 вересня зробить перші кроки щодо формування коаліційного уряду. Однак він не повідомив, з ким вестиме переговори щодо формування уряду. Для отримання більшості в парламенті майбутній урядовій коаліції необхідно мати не менше 76 мандатів.
Нинішні дострокові вибори стануть свого роду лакмусовим папірцем і засвідчать, чи підтримують голландці жорсткі заходи економії і недавню низку кредитів допомоги країнам єврозони, які не зуміли самостійно впоратися з фінансовою кризою.
Погляди лідерів провідних партій – Рютте і Самсома – на способи подолання економічної кризи розходяться, і ще під час передвиборної кампанії обидва заявили, що не будуть формувати коаліцію. Проте експерти вважають, що створення коаліції все ж можливо.
Самса відкидає ідею про те, що Нідерландам потрібні настанови Франції чи Німеччині при проведенні антикризових заходів.
Пропозиції Рютте перегукуються з планами Німеччини щодо введення політики суворої економії для скорочення витрат і дефіциту бюджету.
Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт написав у своєму мікроблозі в Твіттері: "Здається, антиєвропейські популісти опинилися в Голландії у великому програші. Виразно гарна новина".
Остаточні результати парламентських виборів у Нідерландах офіційно оголосять 17 вересня.