У небо на біопаливі

Акценти
26 Лютого 2008, 12:58

Вперше за всю історію людства літак піднявся у повітря на біопаливі. Лайнер “Боїнг-747” прилетів з лондонського міжнародного аеропорту “Хітроу” до Амстердама. Один із його чотирьох двигунів працював на 20-відсотковій суміші пальмової та кокосової олій з авіаційним пальним. В екологічно чистий політ пасажирів поки не брали у цілях безпеки. Основне завдання експерименту – переконатися, що біопаливо не замерзає на висоті понад п’ять тисяч метрів.
Річард Бренсон, очільник авіакомпанії Virgin Atlantic, котра здійснила демонстраційний політ, стверджує – це революційний прорив у створенні екологічного палива. Він запевняє, що пасажирські перевезення на біопаливі вже зовсім скоро стануть реальністю. Цікаво, що найближчим часом компанія Airobus планує здійснити переліт на пальному, основу якого складатиме синтетична нафта.
Нині екологічно чисте паливо виготовляють переважно із зерна, овочевої олії, цукру, ґрунтових прошарків. Прихильники біопалива вважають, що його використання зменшить викиди в атмосферу газів, які спричиняють парниковий ефект. Захисники довкілля, тим часом, побоюються, що масове виробництво біопалива призведе до вирубування лісів та нестачі харчів.
 

Тетяна Оробець

 

88