У НБУ заявили, що в Україні досі працюють низка “схемних” банків

21 Червня 2016, 11:30

Практично кожен банк, в якому НБУ побачив ризики та починав перевірку діяльності, вже виведено з ринку. Про це заявила заступник голови Національного банку Катерина Рожкова в інтерв'ю виданню FinClub.

«Ви ж бачите, скільки банків ми вже вивели з ринку за допомогою фінмоніторингу. Ми використовували risk based approach: перевіряли не весь ринок, а окремих гравців, в яких побачили ризики. І практично кожен банк, в який ми так заходили, вже у Фонді гарантування», – пояснила вона.

Водночас Рожкова додала, що низка «схемних» (за внутрішньою класифікацією НБУ, установи, які помічені у відмиванні та виведенні готівки – Ред.) банків досі залишаються в Україні.

«Ви ж розумієте, що я не можу назвати цифру. Але кластер все ще існує», – заявила Рожкова.

Водночас, за її словами, у низці випадків підозри на «схемність» банків не підтвердилися.

«Це наша гіпотеза. І потім ми перевіркою онсайд або камеральною намагаємося її перевірити. Спочатку ми ділили банки на кластери на основі аналізу їх звітності, а потім почали перевіряти. І в підсумку деякі банки зі «схемних» пішли не з ринку, а всього лише перейшли в інший кластер. Гіпотеза не підтвердилася. І таке буває», – розповіла Рожкова.